O nás

fe-company-web

Film Europe Media Company je dynamická mediální a distribuční společnost se sídlem v Praze, Bratislavě, Londýně a Cannes a má bohatou historii i zkušenosti v oblasti kino-distribuce a provozování placených tematických televizí pro všechny evropské televizní platformy.

Film Europe Media Company v současnosti provozuje čtyři televizní stanice. Od roku 2009 vysílá československý filmový kanál Kino CS, dokumentární kanál Doku CS a hudební kanál Muzika CS. Toto unikátní žánrové spojení doplnil v roce 2011 placený filmový kanál Film Europe HD, první evropský televizní projekt, který systematicky mapuje kinematografii z každé země geografické Evropy. Film Europe HD přináší do středoevropského regionu nejzajímavější filmy téměř z 50 zemí Evropy oceněné na mezinárodních i domácích filmových festivalech a filmy se špičkovými režisérskými a hereckými osobnostmi.

V roce 2016 byl spuštěný filmový kanál Československo HD jako následovník kanálů Kino CS, Muzika CS, které mapovali filmovou a hudební tvorbu 60. až 90. let 20. století. Československo HD se však zaměřuje na tvorbu celého období existence Československa od roku 1918 až do roku 1992, kdy proběhlo rozdělení Československa. Československo HD je v nočních hodinách doplněno prémiovým filmovým kanálem Festival HD, který nabídne divákům špičku světové festivalové kinematografie. Festival HD je televizním a VOD (Video on demand) obrazem úspěšného festivalového kino projektu Be2Can www.be2can.eu - přehlídky oceněných a soutěžních filmů z nejprestižnějších filmových festivalů v Benátkách, Berlíně, Cannes, Torontu a dalších světových filmových festivalů.

Všechny filmové kanály Film Europe HD www.filmeuropechannel.eu, Československo HD www.ceskoslovensko.tv i Festival HD www.festivalchannel.cz vysílají ve vysokém rozlišení obrazu HD.

Hlavní náplní společnosti je filmová a televizní distribuce - Video on Demand, kabelová, satelitní a IPTV distribuce, prodej filmových práv, nákup evropských filmů na filmových festivalech a trzích.

V portfoliu aktivit má i vydavatelskou činnost, konzultace a odborné poradenství v mediální oblasti a dále se orientuje na financování, vývoj a produkci evropských filmů.

Film Europe Media Company nabízí obchodní partnerství evropským producentům, distributorům, kinům i festivalům. Spolupracuje také s evropskými, asijskými a dalšími světovými provozovateli televizních kanálů, včetně kabelových, satelitních a IPTV operátorů a distributorů.

Aktivně se prezentuje i na předních světových festivalech a televizních trzích. Každoročně uděluje cenu určenou mladým filmařům, kteří zaznamenali širší zahraniční úspěch - Film Europe Award.

Misí Film Europe Media Company je kultivace ekosystému evropského filmu.

www.filmeurope.eu